BIOTERAPEUTKA czyli WIEDŹMA?

leczace rece bioterapeutka

Na czarodziejkę czy też wróżkę już nie pretenduję, bo i wiek, i uroda już nie te,

a uroki to ja miałam, ale dawno temu.

Teraz zostało tylko „i”. Czyli WIEDŹMA.Pragnę Tobie przybliżyć tematykę Bioterapii, która ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Ten kto miał szansę skorzystać z usług bioterapeuty patrzy obecnie już innym okiem. Podobają mi się słowa „Właśnie tak myśli gbur, że to czego nie zna, zalicza do bzdur”

Ciocia Wikipedia na ten temat pisze tak:

Bioterapia – jedna z odmian medycyny niekonwencjonalnej opierająca się na (niedowiedzionych naukowo) właściwościach energetycznych bioterapeuty. Bioterapia polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka (w medycynie chińskiej owe kanały nazwane są „meridianami”), co rzekomo umożliwia organizmowi powrót do homeostazy i samozwalczania choroby. Współczesna nauka nie potwierdza jednak istnienia wymienianych właściwości energetycznych bioenergoterapeuty, ani kanałów energetycznych (meridian).

Spotykając różnych ludzi, często poddają oni swoje wątpliwości co do działania terapii, a główną przyczyną jest to, że dokonania bioterapeutów nie są udowodnione naukowo, a poza tym energii nie widać. Powiem szczerze, że nie dyskutuję na ten temat w myśl zasady, albo masz rację albo… klientów. Jednak zadaję pytanie: czy widzieli kiedyś prąd, albo Internet.

Opis Bioterapii

Nazwa jest połączeniem dwóch terminów:

Bios (gr.) – środowisko, siła natury, przyrody

Terapia (gr.) – działanie

Bioterapia jest więc oddziaływaniem środowiska życiowego człowieka na jego rozwój i zdrowie. Środowiskiem człowieka jest otaczająca go przyroda, społeczność ludzka, rodzina.

Cel Bioterapii

Przywrócenie harmonii w życiu człowieka

 • dla ludzi wierzących – także z Bogiem
 • ze swoją rodziną
 • wszystkimi ludźmi
 • otaczającą przyrodą
 • całym środowiskiem życia

Równowaga ma wpływ na poprawę zdrowia całego człowieka w aspekcie:

 • duchowym
 • psychicznym
 • fizycznym

Bioterapia często pomaga w sytuacjach gdzie inne metody zawodzą.
Nie oznacza to, że bioterapia jest panaceum na wszystko, ale na pewno jest metodą
i terapią bezinwazyjną i choćby dlatego warto jej spróbować. Oddziaływanie energią z pewnością może wzmocnić i poprawić nastrój, dać nadzieję i nastroić pozytywnie. Czasem dokładnie właśnie tego potrzebuje chory organizm i dopiero wówczas sam zaczyna walkę z chorobą.

Nie można powiedzieć, że ludzi da się „wyleczyć” bioenergoterapią na 100 %. Jest to bzdura! Przecież wtedy wszyscy byliby zdrowi. I nikt już nigdy by nie chorował! Nie ma cudów i nie na każdego to działa. Jednak człowiek w sytuacji ekstremalnej skorzysta z każdej szansy.

Korzystając z takiej terapii trzeba mieć świadomość, że choroby naszego organizmu, które nawarstwiały się nieraz latami, wymagają też jakiegoś czasu działania bioterapeuty. Każdy więc symptom poprawy po kolejnej terapii jest dobrym zwiastunem poprawy zdrowia. Bywa, że zdarzają się uzdrowienia nagłe
i nieoczekiwane nawet z teoretycznie nieuleczalnych chorób.

Odczucia w trakcie zabiegu Bioterapii

 • chłód lub ciepło od rąk bioenergoterapeuty
 • mrowienie lub cierpnięcie w różnych częściach ciała
 • zawroty głowy
 • skłonność do kołysania ciałem
 • uczucie senności
 • może też nic nie odczuwać, a pomimo tego po jednym lub kilku spotkaniach zauważyć wyraźną poprawę zdrowia
 • organizm może zareagować lokalnymi bólami w miejscach dotychczas nieodczuwalnymi jako chore, które po jakimś czasie ustępują same.
 • sen spowodowany działaniem bioterapeuty jest pokrzepiający i ogólnie wzmacniający.

Bioterapia jest całościowym wspomaganiem osłabionego energetycznie organizmu.

Stosowanie bioterapii nie wymaga przerywania jakiejkolwiek terapii medycznej !!

Zalecenia Bioterapii

Po zabiegu przez 24 godziny nie należy pić alkoholu oraz należy ograniczyć palenie tytoniu. Po działaniu terapeutycznym (szczególnie do 3 dni) mogą wystąpić różne reakcje np. chwilowe bóle czy osłabienie. Świadczy to o silnej reakcji na bioenergię i prognozuje szybszy powrót organizmu do równowagi. W celu oczyszczenia organizmu należy pić więcej wody niż zazwyczaj.

Ilość, częstotliwość i czas trwania Bioterapii

Ilość, częstotliwość i czas trwania terapii zależy od charakteru zaburzeń bioenergetycznych i cech osobniczych osoby, której udzielana jest pomoc. Bioterapeuta może działać przez ubranie, bandaże, pościel, a nawet opatrunki gipsowe…, a także na odległość.

W razie niepokojących reakcji i wątpliwości proszę pytać Bioterapeutę!

Bioterapeutka czy Wiedźma ?

Dylematem na pewno pozostanie . Jednak kto bardziej jest w stanie zaszkodzić pacjentowi? Bioterapeuta, który harmonizuje cały organizm chorego doprowadzając do równowagi psychofizycznej?

Lekarz wspierający przemysł farmaceutyczny i przepisujący jego najnowsze wynalazki, do których przyporządkowuje się choroby?

Ten wpis został opublikowany w kategorii terapie naturalne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.