Palming – terapia oczu

Palming ćwiczenieWitam Ciebie serdecznie.

Przedstawię Tobie ćwiczenie, które jest najbardziej wiodące w terapii oczu. Gorąco je polecam do wykonywania w ciągu dnia gdy tylko poczujemy dyskomfort w widzeniu.

Najlepiej wykonywać je przez 15 minut jednorazowo, minimum 5 minut. W ciągu dnia 60 minut – można na raty.

Palming

Najważniejszy sposób, aby nasze oczy czuły się coraz lepiej – to ich odprężenie. Właśnie palming pomaga nam w tym. Nawet 1 minuta palmingu przynosi odprężenie Twoim oczom. Przez cały czas eliminujesz światło – zasłaniasz oczy ściśle przylegającymi dłońmi.

  • W czasie palmingu skupiaj się na oddechu (oddychaj spokojnie i miarowo) i tylko obserwuj swoje myśli (daj im swobodnie przepływać, jakbyś oglądał film). Powinieneś być maksymalnie rozluźniony i siedzieć w wyprostowanej pozycji. Możesz wracać do momentu, gdy miałeś bardzo dobry wzrok – wywołując pamięć ciała.
  • Możesz wykonywać mentalną gimnastykę oczu – wyobrażaj sobie jak odpoczywa siatkówka, jak pracują mięśnie proste i skośne, jak elastycznie poruszają się Twoje gałki oczne. Również możesz spróbować zrobić „generalny remont” oka.

Przeprowadzane ćwiczenia z palmingu

Promieniować oczamiPogłębianie czarni poprzez wizualizacje

Życzę wytrwałości i sukcesów.

Pozdrawiam serdecznie.

Renata Bartniczuk

Ten wpis został opublikowany w kategorii terapie naturalne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.