Użyteczne sposoby na bananową skórkę

Wyrzucasz skórkę od banana? To błąd! Poznaj 10 jej zastosowań o których nie miałeś pojęcia

bananowa skórka pod oczami

Uwielbiasz smak bananów, ale ich skórki zawsze lądują w koszu. To się zmieni, gdy zapoznasz się z tymi sposobami na jej wykorzystanie.
1. Wybielanie zębów
Wystarczy, że co wieczór przez 2 minuty będziesz pocierać zęby wewnętrzną stroną skórki banana. Już po 2 tygodniach zobaczysz efekty!

bannowa skórka zęby

2. Walka z trądzikiem, suchą skórą, cieniami pod oczami

banan do twarzy

Skórka banana zawiera bardzo korzystne dla skóry olejki i minerały, ma także właściwości bakteriobójcze. Wystarczy raz dziennie przecierać skórę z problemami (twarz, szyja, plecy) wewnętrzną częścią skórki. Możesz też zblendować ją z niewielką ilością mleka i zrobić sobie maseczkę albo wyciąć ze skórki płatki pod oczy i użyć ich jako okładu. Takie zabiegi nie tylko pomogą w walce z trądzikiem i innymi niedoskonałościami, ale także nawilżą skórę, rozjaśnią ją i wyraźnie zmniejszą zmarszczki.

3. Walka z kurzajkami

banan na kurzajki

Przyklej plastrem do brodawki kawałek skóry od banana i pozostaw na noc. Zmieniaj okłady tak długo, aż brodawka odpadnie. Bananowe skórki są skuteczne zwłaszcza w przypadku kurzajek na stopach.

4. Gojenie ran i łagodzenie bólu

banan na rany

Skórki od bananów zawierają naturalne olejki i enzymy, które złagodzą ból po otarciach, zadrapaniach i oparzeniach słonecznych. Przyklej je za pomocą plastra. Pocieranie ukąszonego miejsca wewnętrzną stroną skórki złagodzi też nieprzyjemne swędzenie po ugryzieniu przez komara. Do tego używa się również cebuli, ale banan jest równie skuteczny, a ma dużo przyjemniejszy zapach…

5. Usuwanie drzazgi

banan na dzazga

Przyłóż kawałek skórki od banana (oczywiście wewnętrzną częścią) do miejsca, gdzie znajduje się drzazga i przyklej plastrem. Miąższ banana ma właściwości rozmiękczające, dzięki czemu po takim okładzie wyjmiesz drzazgę bez problemu.

6. Zamiast pasty do butów

banan do butów

Nie masz w domu pasty do skórzanych butów? Żaden problem. Naturalny wosk zawarty w skórce od banana poradzi sobie z brudnym obuwiem. Wystarczy, że wyczyścisz je wewnętrzną stroną skórki, a następnie wypolerujesz papierowym ręcznikiem.

7. Porysowane płyty

banan do płyty

8. Polerowanie srebra

polorowanie srebra bananem

Skórką od banana łatwo i skutecznie wypolerujesz srebro. Zmiksuj ją w blenderze z odrobiną wody aby uzyskać konsystencję pasty do zębów. Za pomocą miękkiej ściereczki wyczyść biżuterię, sztućce czy inne srebro, a przekonasz się, że przebarwienia znikną.

9. Czyszczenie roślin

czyszczenie roslin bananem

10. Nawóz

banan nawóz

Skórkę od banana można zastosować również jako nawóz dla roślin doniczkowych. Wystarczy pokroić ją na drobniejsze kawałki i zakopać je w ziemi. Będą powoli rozkładać się i uwalniać minerały takie jak potas, fosfor, magnez, wapń i azot, które przyczyniają się do rozwoju roślin. Zakopana w doniczce skórka od banana odstraszy też mszyce.

Ja żałuję teraz wszystkich wyrzuconych skórek od bananów, a Ty?

Źródło: Sposóbnawszystko.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii ciekawostki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.