Woreczek żółciowy

Screenshot 2016-02-05 12-27-07

Sygnały, takie jak:

  • częsta niestrawność,
  • ciężar w żołądku,
  • ciągłe odbijanie,

mogą świadczyć o tworzeniu się złogów w pęcherzyku żółciowym, popularnie nazywanym woreczkiem żółciowym lub w przewodach żółciowych, czyli o kamicy żółciowej. Wskazują na nią też silne bóle i napady kolki w prawej części brzucha, nudności, wymioty, zgaga. Dolegliwości występują najczęściej w nocy, kilka godzin po obfitym posiłku zawierającym czekoladę, żółtka jaj, śmietanę, tłuste mięso i wędliny, a także potrawy smażone i pieczone na tłuszczu. Wtedy pęcherzyk żółciowy się kurczy, wydalając jak najwięcej żółci niezbędnej do trawienia tłuszczów. Pod wpływem silnego skurczu wraz z żółcią mogą przesuwać się też kamienie żółciowe i to daje dolegliwości.

Przy chorobach woreczka żółciowego wspomagają nas zioła:

Screenshot 2016-01-09 00-04-32Screenshot 2016-01-08 23-44-56Screenshot 2016-01-08 17-49-14Screenshot 2016-01-08 17-58-31Screenshot 2016-01-08 18-54-18

tatarak                                                         majeranek           dziurawiec                mniszek

Screenshot 2016-01-08 17-58-04Screenshot 2016-01-08 18-53-48Screenshot 2016-01-08 21-31-16  Screenshot 2016-01-08 23-37-22

nagietek lekarski                pokrzywa                  kukurydza            jarzębina syberyjska

Screenshot 2016-01-08 23-43-33Screenshot 2016-01-08 23-38-58Screenshot 2016-01-08 23-40-38Screenshot 2016-01-08 23-41-19

babka                                      krwawnik                    szałwia                dzika róża

Bardzo sobie cenię lekarzy jak i terapeutów z tej wschodniej strony, dlatego zamieszczam stosowane na Ukrainie, w Rosji sposoby ratowania woreczka żółciowego.

Kamieni można pozbyć się bez operacji. Trzeba je w tym celu rozpuścić. Dobrze radzi sobie z tym sok z czarnej rzodkwi. On nie tylko rozpuszcza minerały w pęcherzyku żółciowym, kanałach żółciowych, lecz również sole mineralne odkładające się w naczyniach, nerkach i pęcherzu moczowym.

Oto recepta Bołotowa:.

Wziąć 10kg czarnej rzodkwi, odciąć drobne korzonki. Przemyć i nie obierając ze skóry wycisnąć sok. Będzie go około 3-5 litrów.

Screenshot 2016-03-07 20-24-07

Sok przechowywać w lodówce.

Wytłoki zmieszać z miodem w proporcjach – na 1kg wytłoków na 300g miodu. Przechowywać w słoikach, uciskając czymś ciężkim od góry, by nie spleśniały.

Sok zacząć pić po jednej łyżeczce od herbaty godzinę przed posiłkiem. Jeśli ból w okolicy wątroby nie będzie o sobie dawał znać, dawkę można zwiększyć najpierw do łyżki stołowej, a następnie do pół szklanki. Należy uwzględnić, że sok z czarnej rzodkwi jest produktem o silnym działaniu żółciopędnym.

Jeśli w kanałach żółciowych znajduje się dużo soli (minerałów), to przepływ żółci jest utrudniony i może występować ból w prawym boku. W takim wypadku należy na okolicę wątroby umieścić termofor z gorącą wodą (w żadnym wypadku nie koc elektryczny). Jeśli ból jest do wytrzymania, to zabiegi należy kontynuować. Bołotow uprzedził, że ból występuje tylko z początku. Potem wszystko wraca do normy. Sól jest wydalana niezauważalnie. Prowadząc takie leczenie należy przestrzegać łagodnej diety, unikać ostrych i słonych produktów. Dotyczy to tylko okresu, w którym pije się sok. Kiedy sok się skończy należy zacząć jeść wytłoki, które do tego czasu ukiszą się. Spożywać je w czasie posiłku od 1 łyżki stołowej do 3 łyżek stołowych, aż się wyczerpią.

Można zastosować inny sposób rozpuszczania kamieni doktora Naumowa.

xcjoyliwemjgpzypibnezizrhwmdkrfwkknlosvetjzxjajcocenqcsjruvcgomfoagfwkmenwbhyiwmtgoxlqweeracohirbapn

Wezwano go pewnego razu jako lekarza rodzinnego na wizytę domową. Pacjentka miała atak kolki żółciowej. Polecił, by zlikwidować skurcz przy pomocy Corvalolum. Kobieta opowiadała później, że wątpiła w skuteczność zaleceń lekarza. Lecz kiedy przeczytała ulotkę do lekarstwa i zażyła je, przekonała się, że faktycznie skurcz minął. Dodatkowo lekarz przepisał jej Urolesan (lek ziołowy). Zażywała 10 kropel z kostką cukru 2 razy dziennie 40 minut po posiłku w celu zlikwidowania stanu ostrego. W ciągu 2 tygodni pozbyła się w ten sposób ataków kolki żółciowej. Następnie wykonała badanie USG pęcherzyka żółciowego i zalecono jej operację, gdyż było w nim mnóstwo kamieni. Wówczas doktor Naumow dał pacjentce do przeczytania broszurę Bołotowa zatytułowaną: „Ratuj się sam”, w której była mowa o rozpuszczaniu kamieni w pęcherzyku żółciowym przy pomocy świeżej kurzej żółci.

Operacja nie jest potrzebna!

Borys Bołotow tak wytłumaczył ten fenomen: „Dawno zauważono, że kury dziobią kamienie. Czynią to żeby wytwarzać skorupki jajek. Z kolei żółć rozpuszcza kamienie, które gromadzą się u ptaków w wątrobie. Okazało się, że kurza żółć wspaniale rozpuszcza minerały nie tylko w drogach żółciowych, lecz praktycznie wszędzie. Analogicznymi właściwościami dysponuje żółć gęsia, kacza i indycza. Ideę moją w praktyce sprawdził Naumow”. Doktor polecił wykonywanie kulek z chleba wielkości ziarna fasoli, nasycać je dwoma kroplami żółci i łykać po 10 sztuk 2 godziny po obiedzie. Kobieta zażywała żółć raz dziennie przez tydzień. Codziennie kupowała na targu świeżą kurę. Ostrożnie wycinała pęcherzyk żółciowy. U chudej kury pęcherzyk był duży i jego zawartość starczała na dwa dni. Kura tłusta miała mały pęcherzyk i żółci starczało tylko na jeden raz. Niewykorzystaną żółć pacjentka przechowywała w lodówce w szklanym naczyniu bezpośrednio w pęcherzyku. W ten sposób nie psuje się ona. Po miesiącu zażywania kurzej żółci kobieta wykonała USG. okazało się, że wcale nie ma kamieni, a przecież wcześniej cały pęcherzyk był przez nie wypełniony. Po tym przypadku Naumow opracował szczegółową metodę leczenia kamicy żółciowej za pomocą kurzej żółci.

Metoda Bołotowa – Naumowa.

Długość leczenia u każdego człowieka może być inna. Jednemu wystarczy 7 dni, podczas gdy komuś innemu potrzeba 2 tygodni.

Dobowa dawka zażywanej żółci też może wahać się od 20 kropel do 40, lecz w żadnym wypadku nie więcej.

Żółć sama w sobie jest żrąca i gorzka. Trzeba ją ukrywać w kulkach z chleba. Można wykorzystać do tego celu kapsułki od lekarstw. Pewna kobieta podzieliła się swym doświadczeniem: kupiła w aptece tanie lekarstwo w kapsułkach. Proszek wyrzucała, a kapsułki wypełniała kurzą żółcią.

W okresie leczenia oraz 2 tygodnie potem należy spożywać przede wszystkim produkty zasadowe, aby pobudzać wytwarzanie żółci. Do produktów zasadowych należą: zupy warzywne, barszcz bez mięsa, kasza, warzywa świeże i duszone. Wieczorem dobrze jest zjeść sałatkę ze świeżych warzyw przyprawionych niewielką ilością nierafinowanego oleju słonecznikowego. Najlepiej zrezygnować w tym czasie z ryb, mięsa i grzybów lub spożywać je przed południem. Można wówczas w pierwszej połowie dnia pić produkty z kwaśnego mleka – kefir, maślankę i zsiadłe mleko.

Jedynym problemem takiej metody leczenia jest utrudniony dostęp do świeżej kurzej żółci

Kolejnym sposobem jest terapia wisceralna dzięki masażowi min. woreczka można w szybki sposób wspomóc go w czasie usuwania kamieni.

Jeśli znasz jakieś inny sposób, to proszę podziel się nim w komentarzu.

Serdecznie pozdrawiam.

Renata Bartniczuk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc, terapie naturalne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.