Jasność widzenia – ciekawostki

Jasność widzeniaCzy wiesz, że najbardziej „zapracowanym” i najczęściej wykorzystywanym przez człowieka narządem jest wzrok?

Mięsień odpowiadający za wyostrzenie wzroku w Twoich oczach porusza się około 100 tys. razy dziennie. Musiałbyś zrobić 80-kilometrowy spacer, by Twoje nogi wypracowały podobną ilość ruchów.

Oczy

Nasze oczy mogą rozróżnić do 10 milionów różnych kolorów i są w stanie zarejestrować więcej informacji niż teleskop.

Kolory - ilość barw

Przez 10% naszego życia mamy oczy zamknięte z powodu mrugania.

Mruganie powieki

Nasz mózg jest największym generatorem energii na świecie. Nikt nie wymyślił do tej pory urządzenia działającego tak doskonale. Zajmuje się przekazywaniem impulsów do wszystkich organów i układów.

Nasz mózg może „przeczytać” do 1000 słów na minutę.

1000 słów

Nasze oczy są tak wyczulone, że gdyby Ziemia była płaska, mogliśmy zobaczyć świecę z odległości około 48 kilometrów.

Oko

Najwięcej energii, jakiej potrzebuje nasz organizm do funkcjonowania, pochłania narząd wzroku. 50% naszej energii ucieka przez wzrok. Jeśli długo pracujemy w nocy (czytając, pisząc) – baterie się rozładowują i człowiek jest bardzo zmęczony. Tak naprawdę wystarczy wtedy tylko doenergetyzować oczy. Automatycznie poczujemy się lepiej.

Jeśli zadbamy o nasze oczy, a przede wszystkim o mięśnie oczu i będziemy pracować nad nimi, uzyskamy lepszą kondycję całego ciała. Należy robić ćwiczenia napinające mięśnie oczu i jednocześnie mięśnie twarzy, a także trzeba rozluźniać mięśnie i relaksować je. Wszystko to robimy naprzemiennie.

ZWIASTUN I

Ten wpis został opublikowany w kategorii ciekawostki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.